به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی ، مهندس سید آصف مهدوی رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی گفت : پیرو اطلاعیه های قبلی در دعوت به دعوت از شرکت های تولیدکننده و صادرکننده تجهیزات پزشکی ایرانی جهت حضور در نمایشگاه عراق هلث ۲۰۱۹ (Iraq Health 2019) ، نمایشگاه مذکور در شهر بغداد در تاریخ ۱۱ الی ۱۳ شهریور ماه برگزار شد .

وی افزود : در این نمایشگاه مهم که پنجمین سال برگزاری آن بود ، ۲۲ شرکت تجهیزات پزشکی ایرانی برای نخستین بار ، در متراژی به مساحت ۲۰۰ متر مربع در قالب پاویون جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند .

مهندس مهدوی گفت : با عنایت به اهمیت بازار تجهیزات پزشکی عراق و لزوم نظارت بر حسن حضور شرکت های ایرانی در این نمایشگاه ، بنده و کارشناسان اداره صادرات به عنوان نمایندگان اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در این نمایشگاه حضور داشتیم .

وی بیان کرد : همچنین ، رایزنی با مقامات و مسئولین وزارت بهداشت عراق ، از جمله دکتر مظفر ، مدیر عامل شرکت کیمادیا ، خانم دکتر آمنه معاون ایشان ، به منظور پیگیری تفاهم نامه فی مابین که در سفر فرودین ماه  وزیر بهداشت ایران به کشور عراق به امضا طرفین رسید ، از دیگر برنامه های های مهم این سفر بود .

رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی در پایان گفت : آقای دکتر الوان وزیر بهداشت عراق در حاشیه بازدید و جلساتی که در این نمایشگاه برگزار شد ، گفت : ۷۸ درصد بازار تجهیزات پزشکی و دارویی کشور عراق نیازمند واردات است و در این زمینه ایشان از شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی ایرانی دعوت کرد تا مشارکت فعال تری در بازار عراق داشته باشند .